Театр – це така кафедра, з якої можна багато сказати світу добра.

Микола Васильович Гоголь.

У вас дуже сором’язлива дитина? Їй важко спілкуватись з однолітками? Вона боїться залишатись у незнайомій компанії? Можливо всі ці труднощі ви зможете вирішити з допомогою театрального гуртка.

«Працюючи над театральними постановками, дитина розслабляється, з кожним новим заняттям все більше розкриває свій талант, вчиться взаємодіяти в колективі, спілкуватись з однолітками. Поступово зникає страх сцени, вона почуває себе більш розкуто і невимушено» – стверджує керівник театрального гуртка в навчальному центрі Майстерня знань, пані Уляна. Ось, що вона ще розповіла про свою роботу з дітьми.Театральна майстерність

Чи кожна дитина може займатись в театральному гуртку?

Абсолютно кожна. В цій справі головне вміти правильно зацікавити дитину, показати, що вона може і вміє це робити! Більше того, з кожним новим заняттям ентузіазм і бажання дітей працювати тільки зростає.

З якого віку можна починати займатись в театральному гуртку?

На сьогоднішній день у нас є дві основні групи:

  • молодша група з 3-6 років;
  • старша група з 7-10 років.

В молодшій групі заняття триває 30 хв, в старшій – 60 хв.

Що саме ви вивчаєте на своїх заняттях? Це тільки театральні постановки?

Зовсім ні, крім мініетюдів (сценок), я стараюсь всебічно розвивати своїх вихованців, так, у нас є:

  • Уроки сценічної пластики, де діти вчаться правильно рухатись на сцені, правильно привертати увагу глядача, відчувати музику, такт.
  • Уроки сценічної мови, де діти відпрацьовують дикцію, правильну чітку літературну вимову, вчаться говорити виразно та емоційно, з правильно розставленими наголосами і паузами.
  • Уроки акторської гри, де діти розвивають сценічну увагу, пам’ять, уяву.Свято захисту дітей

Опишіть, будь ласка, як проходять ваші заняття?

Заняття в старшій та молодшій групі мають свої особливості через вік дітей.

В старшій групі урок починається з того, що ми ділимось новинами та враженнями за минулий тиждень. Це наша добра традиція, яка допомагає налаштуватись на потрібний лад.

Далі діти виконують артикуляційні вправи, які допомагають сформувати правильну вимову та напрацювати хорошу дикцію. Нерідко ми підбираємо вправи для кожної дитини індивідуально, виходячи з її особливостей.

Наступна група вправ направлена на розвиток пластики. Для цього ми ставимо рухливі сценки (етюди) під музику. Дуже часто діти самостійно придумують сюжет, а потім пояснюють, що саме хотіли розказати цією сценкою.

Після закінчення підготовки ми переходимо безпосередньо до постановки етюду. Найчастіше за основу ми беремо відомі казки: Карлсон, Гидке каченя та ін., але не завжди притримуємось оригінального сюжету. Театральний гурток – це місце, де завжди вітається імпровізація!

Кожен вихованець отримує свою роль, але протягом роботи над постановкою діти можуть мінятися ролями, це дає змогу кожному спробувати себе в різнопланових ролях і більше розвинути свої здібності.

В молодшій групі структура заняття в принципі та сама, але його елементи значно коротші. Етюди ставляться на більш простіші казки, наприклад, Котик та Півник, Колобок, і вони завжди костюмовані, з використанням акторської атрибутики, з музичним супроводом. Це пов’язано з тим, що з молодшими дітьми значно важче працювати, їх увага постійно розсіюється, тому дитину треба весь час зацікавлювати грою, яскравими костюмами, веселими завданнями.Театральний гурток

Ми також можемо проводити індивідуальні заняття. Це потрібно, якщо в дитини щось не виходить або навички треба підтягнути до належного рівня.

Чи ви вже втілювали в життя якісь театральні постановки разом зі своїми вихованцями?

Так. 1 червня цього року ми ставили велику театральну постановку до Дня захисту дітей разом з старшою групою на базі навчального центру Майстерня знань. Діти повністю проводили захід, були ведучими, організовували конкурси. Звичайно, це наша перша серйозна масштабна постановка, але театральний гурток почав свою роботу зовсім недавно, тому думаю у нас все ще попереду.

Можливо у вас є якісь побажання до дітей, які хочуть записатись до театрального гуртка?

Як таких серйозних побажань немає. Єдине – вдягайте зручний та вільний одяг, в якому буде легко рухатись, бажано темних кольорів, щоб він не відволікав увагу під час уроку, та зручне взуття.

Вартість 640 грн/день.