Шахи називають грою великих мислителів, що розвиває розум, вчить витривалості та терпіння. Вашій дитині не вистачає терпіння? Вам важко змусити її посидіти спокійно хоча б 5 хвилин? Тоді може саме час записати її на уроки шахів.

Адже, окрім відчутного поштовху в інтелектуальному розвитку, шахи впливають на такі сфери:Дитячі шахи

Пізнавальну: розширюють кругозір, вчать думати, запам’ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, орієнтуватися на площині (що вкрай важливо для школи). Розвивають винахідливість і логічне мислення.

Виховну: виховують в дитині цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість, а також уважність і зібраність. Дитина, яка вивчає гру в шахи, стає більш самокритичною, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не засмучуватись у разі невдачі.

Естетичну: збагачують внутрішній світ, розвиває фантазію, вчать радіти красивим комбінаціям.

Корекційну: допомагають гіперактивному малюкові стати спокійнішим, врівноваженим, вчать непосиду тривало зосереджуватися на одному виді діяльності.

Коли варто починати уроки шахової майстерності?

Багато батьків вважають, що в дитячому садку ще зарано починати займатись шахами. Що дитина ще замала для такої складної гри. Чи насправді це так?

– Навчання з шахів краще за все починати з 3-4 років, – говорить викладач з шахової майстерності у навчальному центрі «Майстерня знань», пан Антон. – Це зовсім не рано, навпаки, у цьому віці у дитини активно розвивається пам’ять, увага, уява – тобто, це найбільш благодатний час.

Щоправда у роботі з такими маленькими дітьми є свої нюанси. Головний секрет успіху – це не дати дитині втомитися від гри. Ви маєте стати таким собі Гансом Крістіаном Андерсеном, вигадувати різні цікаві історії, казки про шахові фігури. Адже для дошкільнят основна форма діяльності – це гра.

Наприклад, на уроках ми разом з дітьми часто уявляємо, що король – це лев, вовк може з’їсти зайця, як меншого за рангом. Фігури звірів повинні здійснювати прості і зрозумілі ходи, на дві-три клітинки. Наприклад, зайчиха-мама ходить на дві клітини, а зайчата – на одну. Тому кожен урок – це як маленький спектакль.Курси з шахів у Майстерні знань

З якими віковими групами працюєте саме ви?

Я набираю групи з дітками від 3 до 6 років. Урок триває – 60 хвилин.

Що саме ви вивчаєте на своїх заняттях?

Знайомство з шахами відбувається поступово, не можна з першого уроку навчити дитину грати в шахи, так не буває. Спочатку ми вивчаємо як називаються шахові фігури, потім – як вони ходять і чому саме так, а не інакше. Згодом ми переходимо до самої гри, вивчення стратегій. В цій справі головне не перевантажувати дитину знаннями і термінами, інакше ви ризикуєте відбити охоту до гри назавжди.

На першому пробному занятті у мене обов’язково присутні батьки.

Ще один важливий момент – потрібно займатися з дітьми разом, розвивати їх уміння і навички. Двох годин на тиждень явно недостатньо для того, щоб дитина гарно грала в шахи.

Чи треба купувати власну шахову дошку?

Шахівниці для уроків надає навчальний центр «Майстерня знань», але якщо батьки планують займатись з дитиною вдома, то бажано мати свою. Прості шахові дошки не коштують дорого і будуть служити вашій дитині багато років.

Вартість 450 грн/день.