Звичайно, відвідувати чи не відвідувати курси для вагітних, особиста справа кожної майбутньої мами. Тим більше, що дискусій стосовно цього питання точиться немало. Одним майбутнім батькам вони дійсно допомогли при пологах і в догляді за малюками, інші – вважають, що це марне витрачання грошей. На жаль, не останню роль в формуванні негативної думки про подібні курси відіграє скептичне ставлення лікарів.

Ми ж, зі свого боку, хотіли б заступитися за подібну ініціативу і довести, що курси для вагітних мають право на існування. Допоможе нам в цьому пані Олена, керівник школи відповідального батьківства та куратор курсів для вагітних у м. Львові.

Отже, ми зібрали перелік питань, які найбільше хвилюють майбутніх мам і задали їх фахівцю…

Навіщо насправді потрібні курси для вагітних? Що вони дають майбутній мамі?

Курси для вагітнихПерш, ніж почати, хочу одразу відмітити, що інформація, яку ми даємо на курсах, взята з рекомендацій ВООЗ, що діють у всьому світі. Вона схвалена лікарями-гінекологами та акушерами і повністю перевірена. Ми не розказуємо байок і бабусиних забобонів, як багато хто думає, навпаки – ми розвінчуємо шкідливі міфи.

Що до того, що курси дають майбутнім мамам. В першу чергу – спокій. Бо мама, яка знає, як повинен відбуватися процес пологів, як потрібно годувати дитинку – спокійна і зосереджена. Крім того, вона може захистити себе і свої права, якщо бачить, що лікарі діють не професійно.

На уроках ми детально вивчаємо, як підготуватись до пологів, як природно себе обезболити під час переймів, детально розбираємо сам процес пологів, методики правильного дихання та інше. Інформації насправді дуже багато.

Однак, особисто я акцентую більшу увагу на догляді за малюком в перші моменти і дні його життя, бо пологи, якими б важкими чи легкими вони не були, пройдуть, а новонароджений потребує догляду весь час. На уроках ми обговорюємо як правильно прикладати дитину до грудей, як годувати, як купати, як розвивається малюк, які проблеми можуть виникнути, що треба про це знати.

Ще один позитивний момент курсів в тому, що вони допомагають розвіяти страхи вагітних, а також неправдиві міфи, які передаються з покоління до покоління від матері до доньки.  Наприклад, я часто чую: «Боюсь, що не зрозумію, коли все почнеться» – для цього ми детально вивчаємо процес пологів і ознаки, які 100% говорять про те, що вони почались. Або « Боюсь, що в мене не буде молока, бо мене мама не годувала груддю, або груди не тієї форми, або ще якась інша причина…» Дорогі жінки, годувати груддю може кожна! Існує лише не великий відсоток жінок, яким це вміння недоступне – це жінки хворі на відкриту форму туберкульозу, ВІЛ/СНІД, а також ті, хто має силіконові імпланти. Міф про те, що у жінки не може бути молока або воно може раптово зникнути, надзвичайно живучий. Кількість молока залежить від того, наскільки правильно ви прикладаєте дитину до грудей, і як її годуєте. Про це і багато іншого ми говоримо на уроках, тренуємось правильно тримати дитину, прикладати до грудей.

Чи можна приходити на курси з чоловіком?

Я завжди заохочую приходити на курси парами. Це не обов’язково може бути чоловік, може мама, сестра, подруга – головне, щоб поруч з вагітною була обізнана людина, яка зможе підтримати майбутню маму, якщо та раптом запанікує. В рамках курсів, ми також готуємо до партнерських пологів, тому присутність чоловіка або іншої близької людини просто необхідна.

Яка ваша думка стосовно партнерських пологів?Спільні пологи

Як на мене це найкращий варіант і для матері, і для дитини, і для чоловіка. З цим питанням, на жаль, теж існує багато безглуздих міфів, які дуже часто підтримують самі лікарі, бо не хочуть щоб у пологовому залі були сторонні і наглядали за їх роботою.

Наприклад, що пологи – це видовище не для людей зі слабкими нервами. Насправді під час пологів, чоловік нічого не встигне побачити, він весь час буде біля дружини, а конкретніше біля голови. Зате присутність чоловіка – це не тільки психологічна підтримка, він зможе подати води дружині, підкласти подушку під спину, привести до тями в разі необхідності. І, найголовніше, він зможе проконтролювати, щоб після народження дитину приклали до грудей матері (що надзвичайно важливо, адже дозволяє дитині зберегти тепловий обмін з мамою), зробити малюку спеціальний масаж, що покращує кровообіг. Крім того, після партнерських пологів батько вже знатиме, хто педіатр дитини, який медперсонал за що відповідає.

З свого досвіду скажу, що навіть ті майбутні татусі, які на початку курсів ставились скептично до думки, що треба бути присутнім на пологах, під кінець переконуються в тому, що це необхідно.

На сьогоднішній день всі пологові будинки не мають права не допустити батька до партнерських пологів. Тому, якщо лікарі знаходять тисячу причин, щоб відмовити вам, ви можете відстоювати свою думку.

Поговоримо більш предметно. Що саме ви вивчаєте на курсах

Навчання має кілька блоків:

  • приготування до пологів;
  • спільні (партнерські) пологи;
  • природні методи обезболювання;
  • фізичні вправи, які полегшують пологи;
  • все про грудне вигодовування;
  • догляд за немовлям, адаптації малюка до позаутробного життя.

На якому терміні вагітності краще приходити на такі курси?

Заняття для вагітних

Оптимальний варіант після 25 тижня, коли зникають ознаки токсикозу і ще є достатньо часу до пологів. Можна і пізніше, але тоді існує ризик, що вагітна просто не встигне пройти курс. Та й на пізніх термінах набагато важче виконувати певні вправи, наприклад на діафрагмальне дихання. Можна також пройти експрес-курс підготовки, але тоді інформаційне навантаження більше і результат менш ефективний.

Скільки тривають курси?

Як правило, це 6-8 занять по 1,5 години. Але я завжди кажу, що можна позвонити мені і проконсультуватись, якщо виникли якісь труднощі.

Чи може замінити курси самостійне навчання?

Це дуже добре, якщо майбутня мама читає і займається самоосвітою. Але в даному випадку виправдовує себе прислів’я, що краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути. На курсах вам покажуть як правильно дихати, як тримати дитину – все це практичні знання, які не почерпнеш з книжки, якою б професійною і грамотною вона не була.

Вартість
150 грн. за 1 заняття (1,5 год.)
600 грн. за місяць

Якщо у Вас виникли запитання стосовно наших занять, телефонуйте: 097 417 44 72, 068 711 30 75 або заповніть форму:

Запишіться на пробне заняття