В сьогоднішній статті ми хочемо торкнутись досить делікатної теми, а саме роботи дитячого психолога. На жаль, в нашій країні ставлення до цього спеціаліста дуже не однозначне. Якщо в Європі батьки найчастіше розуміють необхідність психологічних консультацій, то у нас, на Батьківщині, порада звернутись до психолога може викликати шок, а той обурення.

Причина такого ставлення досить проста – необізнаність. Саме тому, ми взяли на себе сміливість розвіяти деякі найбільш поширені міфи, якими овіяна ця професія.

Хто такий психолог?Заняття у дитячого психолога

В першу чергу, вам потрібно знати, що психолог НЕ працює з людьми та дітьми з психічними відхиленнями – це повністю сфера діяльності лікаря-психіатра.

Дитячий психолог допомагає дитині розвивати пізнавальні процеси: пам’ять, увагу, уяву, приховані творчі здібності, вирішувати проблеми, які виникають в процесі навчання. Він вивчає характер, темперамент, особливості мислення дитини, вольові якості, щоб допомогти їй швидше адаптуватись в новому колективі, налагодити контакт з іншими дітьми. Ця інформація також необхідна вихователям у роботі з малюком, адже вона допомагає знайти до дитини індивідуальний підхід.

Чим займається психолог?

Більшість батьків не розуміють навіщо потрібні всі ці опитування, тести, незрозумілі питання. А ще, раз по раз в голову закрадається думка про те, що якщо відповісти на ці питання, то про вас будуть знати все…

Дорогі батьки, психолог – це не екстрасенс і відповідь на кілька питань не відкриє перед ним ваші потаємні думки, страхи чи секрети. Опитування необхідні для того, щоб на основі отриманих результатів побудувати адекватну і головне ефективну роботу з вами та вашою дитиною.

Робота цього спеціаліста складається з трьох основних складових – це діагностика, розвиток і, за необхідності, корекція пізнавальної сфери (пам’ять увага, мислення), задатків та здібностей дитини. Досвідчений фахівець створює оптимальні умови для гармонійного розвитку малюка, скеровуючи його у правильне русло і корегуючи проблеми, які можуть виникнути в ході роботи

Як проходять заняття з психологом?

Малюнок Моя сімя

З цього теж ніхто не робить таємниці, більше того, батьки беруть активну участь у розвитку своєї дитини.

Робота психолога з дитиною в першу чергу залежить від віку.

В 2-3 роки діагностика направлена на вивчення розвитку органів чуття. Також збирається інформація про те, наскільки дитина може сприймати величину, форму предметів, звуки, кольори та іншу інформацію про навколишній світ.

3-4 роки психолог досліджує рівень розвитку пам’яті, уваги, уяви, мислення, невербального інтелекту дитини (знання дитини, які вона може проявити при виконанні тих чи інших завдань). Якщо фахівець бачить, що дитина відстає від однолітків у тому чи іншому аспекті, то він підбирає комплекс розвиваючих вправ, які допоможуть дитині скоротити цю різницю. До цього аспекту роботи активно долучаються батьки, оскільки частину розвиваючих завдань необхідно виконувати разом з дитиною вдома.

Психолог допомагає виявити і розвинути творчі задатки дитини

5-6 років. В даному випадку діагностика направлена на визначення готовності дитини до школи. В такому випадку перевіряється рівень розвитку пізнавальних процесів, мислення, вольових якостей, уяви дитини. Згідно встановлених норм, він має бути достатній для навчання в школі.

Коли можна побачити результат роботи з психологом?

Це завжди суто індивідуально і залежить від початкового різня розвитку пізнавальних процесів і здібностей дитини, від того наскільки ефективно підібрані вправи, наскільки відповідально до цих завдань відноситься сама дитина і батьки – факторів дуже багато. Але зазвичай психолог назирає орієнтовний час необхідний для розвитку тих чи інших задатків.

Робота психолога з батьками

В даному аспекті дитячий психолог в першу чергу – кваліфікований порадник, до якого батьки можуть прийти зі своїми проблемами, складнощами у спілкуванні з дітьми. Він також може бути сполучною ланкою. Якщо у дитини виникли проблеми зі здоров’ям, він може порадити до якого фахівця звернутись.

В «Майстерні знань» працює досвідчений психолог, який має вагомий досвід у роботі з дітьми дошкільного віку. В рамках своєї роботи він проводить групові (розвивальні) та індивідуальні (розвивальні або корекційні) заняття. Кожна дитина і батьки, які приходять до нашого навчального центру, тісно співпрацюють з цим спеціалістом. Така робота не тільки дозволяє швидше адаптувати дитину до нового колективу, а й вирішити багато складнощів, які пов’язані з навчанням, спілкуванням, взаємодією, не тільки в стінах навчального центру, а й вдома.

Дні тижняЧас відвідуванняВартість заняття
Вівторок, Середаз 15:00 до 19:00Індивідуальні заняття – 200 грн.

Входять у вартість навчання та є безкоштовними:
- постійний моніторинг вмінь та знань дітей;
- психологічний супровід;
- забезпечення атмосфери психологічного комфорту.

Якщо у Вас виникли запитання стосовно наших занять, телефонуйте: 097 417 44 72, 068 711 30 75 або заповніть форму:

Запишіться на консультацію