За довго до появи «Майстерні знань»…

В своєму житті я мала досвід перебування, навчання і проживання в Сполучених Штатах Америки. Власне вся ця історія бере свій початок з того, що одного разу я випадково потрапила на курси навчання англійської мови для дітей-дошкільників нашої української діаспори в США. До того, я, як і багато з нас, вважала, що дітям не потрібна допомога в засвоєнні мови, вони все й так вхоплюють на льоту в побуті, в спілкуванні. Проте члени української спільноти дуже відповідально ставились до навчання малюків.

На той час то було для мене настільки нове і цікаве, що я захопилась – почала відвідувати відкриті заняття, відводити на уроки дітей своїх друзів.

Вже тоді в мене виникла ідея створити такі курси для дітей у нас, в Україні.

Від уроків англійської мови до дитячого навчального центру

majsternya-znan

Після повернення на Батьківщину почалась довга і кропітка робота по збиранню і систематизації навчальних матеріалів, розробці власної методичної бази.

Все це розвивалось поступово. Спочатку я викладала англійську мову самостійно, вчилась, «набивала гулі» як-то кажуть, відшліфовувала методику викладання. Через півроку, коли кількість дітей суттєво збільшилась, я почала наймати інших працівників.

Моя справа успішно розвивалась і дедалі частіше я почала чути від друзів, знайомих, батьків моїх учнів про те, що потрібно розширювати сферу діяльності, що зараз дуже важливою є дошкільна підготовка дітей.

Через терни людських стереотипів

Найважче у створенні чогось нового – це зібрати ту базу, на основі якої ти будеш працювати. Так було і з дошкільною підготовкою. Я їздила по дитячим садочкам, щоб побачити методику викладання, перебирала гори інформації в Інтернеті, читала книжки, отримала другу освіту в сфері дитячої психології та дошкільного виховання. Інформація накопичувалась, одна тема підтягувалась до іншої. І чим більше знань я отримувала, тим чіткіше розуміла, що розвиток дитини потрібно починати з раннього віку і чим раніше, тим краще.

Друга складність, з якою я зіткнулась вже після відкриття центру – це необізнаність батьків. Я помилково вважала, що більшість батьків знають наскільки важливим є ранній розвиток дитини. На практиці це виявилось далеко не так. Мало не кожній парі, яка переступала поріг «Майстерні знань», доводилось пояснювати наскільки важливо починати вчити дитину з малечку.

Навчальний клас в Майстерні знань

Я завжди говорю батькам про те, що найбільшою цінністю кожної людини і дитини в житті є час, його не купиш, не повернеш, не зупиниш. І для кожної події в нашому житті є свій найсприятливіший період. Природою так закладено, що у дошкільному віці у дитини яскраво розвинений інстинкт пізнання світу. В цей золотий період розвитку дитина швидко і легко засвоює будь-які дані їй знання, наче губка, вбираючи інформацію про світ навколо себе. Тому батьки не мають жодного морального права втратити цей дорогоцінний час, бо він рано чи пізно мине, а можливість буде втрачена. В старшому віці ці знання дитині даватимуться набагато важче і зусиль треба буде прикласти втричі більше.

В роботі весь час доводиться стикатися з якимись стереотипами виховання, які передаються в сім’ях з покоління в покоління. Але, враховуючи, що наш центр успішно працює і навчає дітей, можу впевнено сказати, що нашому колективу вдається успішно їх долати.

Рух – це розвиток…

Рух – це розвиток, тому ми безупинно рухаємось до кращого: вибираємо кращі програми з позитивними відгуками та результатами, щоденно удосконалюємо методичну базу, робимо все для того, щоб дітям було у нас комфортно. Наші класи заслуговують особливої уваги, адже вони не тільки яскраві, просторі і світлі, а й обладнані у відповідності до потреб дитини.

Сьогодні я з упевненістю можу сказати, я і моя команда знаємо як навчити дитину, як дати їй знання і той впевнений старт, який допоможе їй у майбутньому. Ми знаємо, як створити міцний фундамент, на якому будуть набудовуватись майбутні знання дитини.